Korzystając z okazji odwiedziliśmy wystawę coraz bardziej popularnego, w ostatnim czasie, Ryszarda Winiarskiego.  Kilka godzin sobotniego popołudnia minęło w atmosferze gier, których zasady naturalnie zaczęliśmy modyfikować – mam nadzieję ku uciesze mistrza, który zapewne obserwował nas ze swojej kwadratowej chmurki w niebie. Wystawie towarzyszyła atmosfera sobotniej, poatomowej pustki biurowca, która pozwalała na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi eksponatami. Gdzieś w kącie na drewnianym krześle towarzyszył nam uśmiechnięty, zasypiający z nudów ochroniarz, który swoim czarnym strojem  wprost idealnie wpisywał się w wiszące za jego plecami charakterystyczne czarno-białe płótna autora.

Naszą przygodę przerwaliśmy jedynie na uzupełnienie płynów i szybką drożdżówkę w aucie. Szaro bura aura zachęcała do szybkiego powrotu w kolorowo czarno-biały świat gier mistrza.  Kolejne stoły inspirowały do licznych pomysłów na interakcję lub ingerencję w narzucone przez autora zasady.

Wyszliśmy bogatsi nie tylko o gimnastykę mózgu ale i stworzone spontaniczne połączenie ostatnich dwóch liter grupy twórczej drzeWO, które jeszcze tego samego dnia ewoluowało przy pomocy Illustrator-a do pomysłu stworzenia dwóch wzajemnie uzupełniających się pieczątek.

w3

Z innej gry zostały nam do wykorzystania cyfry, których nie udało się nam wylosować na liczbowym kole fortuny a było to:

15  29  36  39  47  48  51  54  64  81   85  87   – kto wie do czego posłużą w niedalekiej przyszłości.

Ryszard Winiarski | Spectra Art Space MASTERS  jest otwarta dla publiczności w budynku Spectra, przy ul. Bobrowieckiej 6 w Warszawie, od 24 września 2016 do 29 stycznia 2017 roku, w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00 – 18.00 oraz od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 11.00 również na kuratorskie oprowadzanie po wystawie oraz kolekcji Państwa Anny i Jerzego Staraków. Wstęp wolny.

Warto!