To już pół roku

Od stycznia minęło już pół roku. Przy pomocy artystów, wydawnictw i klilku osób udało się zrealizować 6 audycji. Wiele osób pomogło – ktoś pomógł inspiracją, ktoś pomógł pracą, ktoś pomógł swoim głosem, ktoś obecnością, ktoś słowem. Już Wam wszystkim dziękowałem osobiście. Wiecie, że jestem wdzięczny i wiecie kim jesteście. Jeszcze raz … Dziękuję!

Ilustracja tego wpisu zawierająca dokładnie 13 logotypów wydawnictw, które przesyłają swoją muzykę prezentuje się całkiem okazale – daje to średnio ponad 2 wydawnictwa na miesiąc. Sofa Surfing 4 oraz 5 mają na dziś ponad tysiąc odłuchań na Soundcloud. Cały ten dorobek z perspektywy czasu wydaje się czymś względnie łatwym do osiągnecia i pewnie nie jest czymś specjalnie imponującym ale wcale nie było tak łatwo …

Krok po kroku

Sama kompilacja wymaga przesłuchania wielu nagrań, chwili, lekkości, natchnienia, muzy a czasem może nawet małego kawałka siebie i własnych emocji ale przede wszystkim wymaga najwyklejszej, najprostszej cieżkiej pracy – setek maili do artystów i wydawnictw. Podziękowania wysyłane do wszystkich z osobna po każdej zrealizowanej audycji – to raczej się nie zmieni bo to właśnie dzięki muzyce i konkretnym artystom audycja istnieje i należy się im szacunek. Sporo wydawnictw nie odpowiadało za pierwszym razem, część nie odpowiedziała do dziś.

Pierszym wydawnictwem, które dodało Sofę Surfing na listę promocyjną był label Music For Dreams (MFD) z Kopenhagi. Dało to sporo wiatru w żagle audycji i pozwolilo uwierzyć, że jest to możliwe. Wysyłając kolejną korespondencję wspominałem, że Sofa Surfing jest na liście MFD. I tak audycję dodawały kolejne wydawnictwa z najróżniejszych zakątków świata…Kafundo Records, Switchstance Recordings, Cold Busted … Za każdym razem maile wzbogacałem o informacje, które z wydawnictw umieściły Sofa Surfing na liście promo-mailingowej. Dziś sama lista wydawnictw staje się furtką i zachętą dla kolejnych, które zapewne chętnie znajdą się na naszym pokładzie w tak doborowym towarzystwie. Piszę o wydawnictwach ale i sami artyści, których muzykę dotychczas prezentowano też wielokrotnie pomagali – również w dotraciu do wydawnictw.

Świeże bułki

Dzięki temu, że audycja dostaje się na kolejne promocyjne listy udaje się w niej prezentować nowości i przedpremiery. Niektóre wydawnictwa oferują dostęp do muzyki nawet na miesiąc przed oficjalnym wydaniem albumu. Może za jakiś czas uda się realizować nawet i dwie audcyje w miesiącu. Będzie to wymagać sporo pracy ale sporo jest już na dziś zrobione. Niebawem rusza strona internetowa dedykowana audycji i prezentowanej w niej muzyce, na druk czekją pocztówki itd … nie można spocząć na laurach, kolejne pół roku pracy przed nami, kolejne wydawnictwa i perły do zdobycia.

Wydawnictwa

Na dziś audycję Sofa Surfing wspierają:

 1. Music For Dreams,
 2. Kafundo Records,
 3. Switchstance Recordings,
 4. Cold Busted,
 5. Nublu Records,
 6. Golf Channel Recordings,
 7. Milan Records,
 8. Cascade Records,
 9. Cracki Records,
 10. Six Degrees Records,
 11. Jazzland Recordings,
 12. Melodic Records,
 13. Ninja Tune oraz wiele innych